You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Yükleniyor...

Prof. Dr. Ayşe Nur Yüceyar Kimdir?

Prof. Dr. Ayşe Nur Yüceyar Kimdir?

İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde ortaokul ve lise eğitimimi tamamladım. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1990 yılında mezun oldum. Narlıdere Eğitim Araştırma Sağlık Grup Başkanlığı Sağlık Ocağında ve Bostanlı Sağlık Ocağında mecburi hizmet ardından 1991 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimime başladım.

1997 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nın Multiple Skleroz ve Demyelinizan Hastalıklar ve Nöromusküler Hastalıklar özel birimlerinde ve Kas Histopatoloji laboratuvarında Prof. Dr. Ayşe Sağduyu Kocaman ve Prof. Dr. Hatice Karasoy ile birlikte çalıştım.

2003 yılında Doçent, 2007 yılında Profesör ünvanlarını aldım. Halen MS ve Demyelinizan Hastalıklar Ünitesi, Nöromusküler Hastalıklar Ünitesinde ve Genel Nöroloji Yataklı Servisinde sorumlu hekim statüsünde çalışmaktayım. Türk Nöroloji Derneği Multiple Skleroz, Nöromusküler Hastalıklar, Nöroimmünoloji, Yaşam Kalitesi, Teletıp ve Nöronutrisyon Çalışma gruplarının üyesiyim. Bilimsel çalışmalarımı nöroimmunoloji, multiple skleroz, nöromyelitis optica, demyelinizan hastalıklar, myastenia gravis, nöromusküler hastalıklar alanında sürdürmekteyim. Bugüne kadar ulusal ve uluslarası SCI, SCI Expanded tarafından taranan dergilerde yayınlanmış çok sayıda yayınım ve ulusal, uluslararası kongrelerde sunulmuş çok sayıda bildirilerim bulunmaktadır.